NASZE REALIZACJE

Pianobeton

Pianobeton jest materiałem powstałym w wyniku zmieszania zaczynu bądź zaprawy cementowej z pianą techniczną. W stanie niezwiązanym jest materiałem plastycznym lub płynnym posiadającym właściwości samopoziomujące. Pianobeton może być produkowany bezpośrednio na budowie w urządzeniach spieniająco-pompujących lub być produkowany na wytwórniach betonu towarowego i dostarczany na budowę w postaci gotowej do użycia. Przykładem takiego betonu jest pianobeton INSULARIS PIANO firmy CEMEX. Pamiętać należy, że pianobeton produkowany na wytwórniach betonu podlega ścisłej kontroli jakości zarówno materiałów wsadowych jaki i wyrobu gotowego, tak więc możemy być pewni co do jego właściwości.

GDZIE STOSOWAĆ?

Pianobetony mają zastosowanie jako materiały izolacyjno-konstrukcyjne, izolacyjne, a czasami wypełniające. Pianobetony najczęściej wykorzystywane są zamiast styropianu lub styroduru pod jastrych podłogowy oraz na warstwy izolująco – wyrównujące na dachach i stropach. Z odpowiednio zaprojektowanego pianobetonu wykonać można również warstwy o niewielkim spadku. Mogą być również wykorzystywane na tarasach lub balkonach. Pianobeton ze względu na swój ciężar chętnie wykorzystywany jest jako warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów np. drewnianych konstrukcji stropów. Pianobetony mogą być również wykorzystywane jako materiały wypełniające, gdzie ze względu na swą płynność doskonale wypełniają różnego rodzaju zbiorniki, wykopy czy przestrzenie międzyrurowe. Pomimo, iż pianobetony znane są w Polsce od kilkudziesięciu lat w dalszym ciągu prowadzone są badania na temat innych zastosowań wśród których wymienić należy np. zastosowanie pianobetonu jako podbudowa w budownictwie komunikacyjnym.

pianobeton
wylewki-anhydrytowe

NASZE REALIZACJE

Wylewki anhydrytowe

Wylewka anhydrytowa to płynna wylewka samopoziomująca wytwarzana na bazie spoiwa anhydrytowego. To nowoczesny materiał, który ma wiele zalet ułatwiających jej kładzenie, obniżających koszty w trakcie projektowania i wykonania. W efekcie daje równe i gładkie podłoże. Wylewka anhydrytowa stosowana może być na podkładach podłogowych każdego typu. Można ją stosować strefami nawet do 60 m², gdyż materiał jest praktycznie bezskurczowy.

GDZIE STOSOWAĆ?

Przy ogrzewaniu podłogowym ważny jest dobór odpowiedniej posadzki, która nie będzie izolować ciepła, lecz przewodzić i oddawać do pomieszczenia. Wylewka samopoziomująca anhydrytowa jest uzupełnieniem systemów ogrzewania podłogowego i może być stosowana pod praktycznie każdy rodzaj wykończenia podłogi. Wysoki współczynnik przenikania ciepła oraz płynna konsystencja pozbawiona pęcherzy powietrza skracają czas nagrzewania pomieszczenia o połowę w stosunku do wylewek cementowych (wylewka anhydrytowa nagrzewa się ponad 2 razy szybciej niż cementowa). Specjalna technologia wykonania, która wymaga minimalnej otuliny rur grzewczych (35 mm), dodatkowo ułatwia ten proces. Dzięki niej współczynnik oporu przewodzenia ciepła jest niższy, a ciężar wylewki mniejszy, co oczywiście przekłada się na oszczędność energii.Wylewka anhydrytowa odznacza się także niewielką bezwładnością ciepła, dzięki czemu szybko reaguje na zmiany temperatury – korzystna właściwość przy systemie sterowania ogrzewaniem podłogowym.